prim. MUDr.
Zdeněk Vebera
gynekologie

Gynekologická praxe Brno - antikoncepce či akutní potíže? Maximální vstřícnost i v těch nejnaléhavějších případech jsou našimi devizami - Vaše zdraví je náš zájem.

Gynekologie - ordinace Brno

gynekologická ordinaceV péči o lidské zdraví je velmi důležitá prevence. Nejinak tomu je i u speciální lékařské disciplíny, gynekologie, která mimo léčebný proces zahrnuje i prostředky předcházení možných problémů. Je samozřejmě dobré nezanedbávat signály lidského těla, jež naznačují, že něco není v pořádku, a navštívit gynekologii včas. Naše praxe na Mendlově náměstí Brno samozřejmě nabízí akutní gynekologickou pomoc, tu navíc bez objednání a v co nejbližším termínu, bez čekání. Preventivní gynekologie, či snad ještě lépe všímání si svého vlastního těla, by však měla být důležitou součástí péče o zdraví každé ženy.

Základem preventivní gynekologie jsou pravidelné prohlídky, případně, pokud gynekolog uzná za vhodné, intenzivnější sledování, tzv. dispenzarizace. Lze tak odhalit i mnohé nemoci, které probíhají skrytě, tj. u žen, které se cítí zdravé. Čím rychleji se díky návštěvě gynekologie nemoc rozpozná, tím účinnější může být léčba. Nejdůležitější je samozřejmě prevence především u zhoubných nádorů, jimž předcházejí změny v organismu i několik let dopředu. Pravidelné gynekologické prohlídky jsou tak schopny spolehlivě odhalit např. rakovinu děložního čípku, dělohy, vaječníků či další závažná onemocnění.

Specifickým oborem gynekologie je antikoncepce a předcházení těhotenství. Díky různým formám hormonální i jiné antikoncepce je dnešní gynekologie schopna účinně zabránit oplodnění. Pokud však přesto dojde k nechráněnému styku, existuje řešení: postkoitální antikoncepce. Některou lze dnes volně koupit v lékárně. A pokud i toto řešení selže, je vhodné co nejdříve zakoupit v lékárně těhotenský test a při jeho pozitivitě navštívit gynekologa .

Naše gynekologická ordinace v Brně nabízí řešení těchto akutních ženských potíží i jiných gynekologických problémů, které nesnesou odkladu. Vzhledem k tomu, že máme smlouvu se všemi pojišťovnami, jsme schopni pomoci každé pacientce, která se na nás s důvěrou obrátí.

gynekologická ordinaceNaše gynekologie provádí všechny aktivity běžné gynekologicko-porodnické ambulance: ultrazvukové gynekologické vyšetření, prenatální ultrazvuková vyšetření poldu k vyloučení vrozených vývojových vad plodu, komplexní gynekologickou péči, poradenství v oblasti antikoncepce i interupce. Předností naší praxe, mimo výhodného umístění ordinace uprostřed Brna, je že recepty na antikoncepci vystavíme i pro pacientky, které mají svého gynekologa mimo Brno a akutní potíže řešíme bez dlouhého rezervování si termínu dopředu, okamžitě. Telefonické objednávání pro běžné případy provádíme na přesný čas - u nás se nečeká!

Gynekologická praxe, Prim.MUDr.Zdeněk Vebera, Brno Mendlovo nám. 17, telefon: +420 608 301 135, +420 543 246 784